10.04.2017 08:59

Dobele/Tērvete jau finālā, Tenax sāk ar uzvaru

"/>

Sestdien, 08. aprīlī, dobelnieku 1. līgas komanda Dobele/Tērvete un virslīgas komanda Tenax Dobele, aizvadīja pusfināla spēles Latvijas čempionātā. Fārmklubs Dobele/Tērvete 1. līgas  pusfināla spēli aizvadīja izbraukumā, kur Ulbrokā tikās ar Ulbrokas SK komandu. Lai spēlētu finālā, bija nepieciešama tikai uzvara. Dobelniekiem gandrīz vai uz katru spēli mainās spēlētāju sastāvs, jo spēlē gan MSĢ audzēkņi, gan spēlētāji, kuriem ir grūtības rast brīvo laiku, lai tiktu uz spēlēm. Spēle jau pašā sākumā bija asa, ar biežiem pārkāpumiem. Dobelnieki nekādi nevarēja no labām izdevībām pārspēt ulbrokiešu vārtsargu Ģirtu Upmali. Viss pirmais puslaiks pagāja līdzīgā cīņā un neviena komanda nevarēja gūt pārsvaru. Puslaika beigās 7 metru soda metienu nerealizēja Jānis Zvejnieks un puslaiku uzvarēja mājinieki ar 12:11. Otrā puslaikā sākumā atkal dobelnieki nespēja realizēt vairākus uzbrukumus, kas atļāva mājiniekiem 40. minūtē iegūt trīs vārtu pārsvaru- 17:13, 45. minūtē- 19:15. Tomēr dobelnieki nedomāja padoties un 48. minūtē Ričards Mucinieks panāca 19:19. Tālāk jau Ingus Jonuška, Renāts Hovratovičs un Ričards Mucinieks, pateicoties komandas labai spēlei aizsardzībā un piepalīdzot vārtsargam Uldim Jansonam, spēja lauzt spēles gaitu panākot 24:21. Pie asas spēles galotnes dobelnieki nospēlēja disciplinētāk un uzvarēja ar rezultātu 25:22 (11:12), kas ļāva iekļūt finālā. Finālā par 1. vietu, kas 29.04.2017., notiks Aizkrauklē, pretinieks būs Skrīveri/Aizkraukle komanda, kas pusfinālā pieveica SK Latgols juniori komandu 33:27(16:12) un šajā sezonā 1. līgā nav vēl zaudējuši nevienā spēlē.

Vārti: Ričards Mucinieks- 11, Ingus – Kristians Jonuška- 5, Renāts Hovratovičs- 3, Jānis Zvejnieks- 2, Antons Šuleiko- 2, Kristers-Rihards Ozols- 1, Intars Jomants- 1. Vēl spēlēja Renārs Kozlovskis, Edgars Štelfs, Didzis Osis, Kristiāns Pavļenko, Toms-Rolands Ābelīte, Kims Berezovojs, Mārcis Mežulis. Vārtos Uldis Jansons un Emīls Granauskis.

Sestdien, plkst. 17:00, Dobeles Sporta hallē, Latvijas čempionāta SynotTip virslīgas pirmajā pusfināla spēlē, dobelnieki uzņēma LHF Kausa īpašniekus- HK Ogre/Miandum komandu. Šis pusfināls notiek līdz vienas komandas divām uzvarām, lai tiktu tālāk finālā un cīnītos par Latvijas  čempiona titulu. Spēles sākums, līdz 5. minūtei bija līdzīgs, 3:2 dobelnieku labā. Tad dobelnieki pakāpeniski sāka iegūt pārsvaru un 20. minutē- 11:6. Viesi paņēma minūtes pārtraukumu, bet tas nespēja palīdzēt. Puslaiks jau ar labu dobelnieku pārsvaru- 19:9. Otrajā puslaikā spēle sāka izlīdzināties, jo dobelnieku treneris Sandris Veršakovs spēlē iesaistīja visus spēlētājus. Brīžos, kad kļūdas pieļāva tenaxiešu aizsardzība, ogrēnieši, nespēja caursist vārtsargu Ivaru Lāci. Tā arī otrais puslaiks pagāja ar dobelnieku pārsvaru un uzvaru pirmajā pusfināla spēlē 34:23(19:9)

Vārti: Nils Kreicbergs- 8, Oskars Arājs- 7, Emīls Kurzemnieks- 4, Egils Politers- 3, Ņikita Pančenko- 3, Ansis Bilkštis- 2, Aleksandrs Krastiņš- 2, Andis Ērmanis- 2, Kaspars Straume- 1, Nils-Aivis Miķelsons- 1, Kristaps Krivmanis- 1. Vel spēlēja Jānis Zvejnieks, Renāts Hovratovičs un  Kristers- Rihards Ozols. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Otrajā pusfināla spēlē sīvā cīņā Celtnieks Rīga pārspēja SK Latgols komandu 27:21(12:12) un  izvirzījās vadībā sērijā.

Atbildes spēles pusfinālos notiks sestdien, 15. aprīlī, plkst. 15:00 Ludzā. SH Latgols- Celtnieks Rīga.  Ogrē, plkst. 18:00. SK Ogre/Miandum- Tenax Dobele.