22.04.2014 08:50

Dobeles Tenax pusfinālu sāk ar uzvaru

"/>
Tenax komandai, jau Latvijas čempionāta 1/2 fināla spēlē, pretiniekos bija pašreizējais čempions Latgols komanda, un pirmā spēle notika 19.04., Ludzā. Jau ar spēlēm otrajā aplī, Latvijas čempionātā, ludzānieši atkal ir savā labākajā sastāvā, un uzvarot 1/4 finalspēļu sērijā Jūrmalas Sports komandu, atkal sevi pieteica cīņām par čempiona titulu. Dobelnieki šajā sezonā vēl nav zaudējuši nevienu spēli, bet zinot latgaliešu spēku pašu mājas zālē, gatavojās nopietni šai spēlei. Ludzāniešu rindās nebija Agra Kušnera un Aleksandra Gavrilova. Arī dobelnieku rindās nebija Anda Ērmaņa, Kristapa Krivmaņa un Emīla Kurzemnieka. Spēles sākumā ,vadībā izvirzījās dobelnieki, bet mājinieki neļāva atrauties vairāk par pāris vārtiem. Puslaika 20. minūtē, dobelnieki sāka parādīt, ka ir ātrāki, un nospēlējot labi aizsardzībā, kur arī palīdzēja vārtsarga Ivara Lāča stabilā spēle, dobelnieki pārņēma spēli savās rokās, puslaiku beidzot ar rezultātu 19:14. Otrā puslaika sākumā, mājinieki, ar savu līderu Tuminska un Lisovska spēkiem, spēja panākt 18:19. Vēl 36. minūtē, ar 7 metru soda metienu, Tuminskis samazināja rezultatu līdz minimumam- 20:21. Dobelnieki sakārtoja savu spēli, kas deva iespēju veidot ātros uzbrukumus un gūt vārtus, kur līdera pozīciju uzņēmās Arvis Juzups, kurš guva 6. vārtus. Spēles 50. minūtē , dobelnieki jau bija pārliecinošā vadībā 33:24. Nospēlējot spēles atlikušo daļu, vairs neradot šaubas par uzvaru, dobelnieki pārliecinoši pirmajā  pusfināla spēlē svinēja uzvaru 38:28 (19:14).
Vārti: Juzups – 11(3) , Blūms-7, Arājs- 6, Grandbergs, Krastiņš -4, Politers, Bilkštis -2, Straume, Kreicbergs -1. Vārtus sargāja Ivars Lācis, Jānis Piņķis.
1/2 fināla spēles norisinās līdz vienas komandas 2 uzvarām. Šo sestdien, 26.04., Dobeles Sporta hallē, plkst.17:00, atbildes spēle ar LATGOLS komandu. Ja būs nepieciešams, tad trešā spēle arī notiks Dobelē, 27.04. plkst. 14.00. Gaidām komandas atbalstītājus un fanus, it īpaši tos ,kas bija un sniedza neaprakstāmu atbalstu komandai Ludzā.
Otrajā pusfināla pārī tiekas Celtnieks/LSPA un HK Ogre komandas. Tur pirmajā spēlē, Ogrē, uzvaru izcīnīja ogrēnieši 29:27. Arī šīm komandām spēles notiks 26-27.04, Rīgā,  ASK zālē. Cīņā par Latvijas čempiona titulu, līdz 3  uzvarām, tiksies 1/2 finālu spēļu uzvarētāju komandas.