12.05.2014 10:53

Dobeles Tenax – Latvijas handbola čempioni

"/>

09.maijā, Ogres sporta hallē, notika trešā finalspēle, par Latvijas handbola čempiona titulu. Dobeles Tenax komanda pirms šīs spēles sērijā bija vadībā ar rezultātu 2:0, un šī spēle bija izšķiroša dobelniekiem. Būt čempioniem, vai  pagarināt sēriju. Laikam šajā sakarā arī kaut kādi plāni bija federācijai vai tiesnešiem, kas šo spēli aizvadīja pilnīgi neatbilstoši savai kvalifikācijai un pat nekorekti.  Jau spēles sākumā pirmos vārtus guva dobelnieki, bet tad  vadību pārņēma ogrēnieši, un 7. minūtē bija vadībā ar 6:2. Dobelnieki spēli izlīdzināja un  20. minūtē  ar Arāja metienu panāca 10:10. Tomēr pirmā puslaika beigu daļā  atkal ogrēnieši pārņēma vadību, uzvarot puslaiku ar  17:12. Daudzi skatītāji  pārtraukumā jau atdeva uzvaru Ogres komandai, bet tā nedomāja dobelnieki, kas pēc pārtraukuma  sakārtoja savu spēli un pierādīja, ka arī pie sliktas tiesāšanas spēj cīnīties un ir uz šo dienu spēcīgākā komanda Latvijā. Vajadzēja tikai 8 minūtes, kad pēc Kreicberga vārtu guvuma, dobelnieki pārņēma vadību ar 20:19, un jau stabili turot spēli savās rokās, pelnīti svinēja uzvaru un Latvijas čempionu titulu ar 31:27(12:17). Šajā spēlē neapturams bija komandas uzbrukuma līderis Oskars Arājs, bet tas tomēr bija visu spēlētāju darbs un atdeve spēlei. Savus spēkus šajās finālspēlēs  atdeva visi komandas spēlētāji, kuri katrs indviduāli spēlēja ar mikrotraumām, bet neviens negrasījās zaudēt kaut vienu spēli šajā čempionātā. Un beidzot, pēc 15 gadu  ilgas gaidīšanas, Tenax komanda pelnīti svinēja Latvijas čempionu titulu iegūšanu.
   Vārti:  Arājs – 12(2), Kreicbergs – 6, Blūms-4, Ērmanis-3, Krastiņš -3(1), Politers -2, Bilkštis -1.  Vēl spēlēja Aigars Bisenieks, Gints Grandbergs, Renārs Kozlovskis, Kristaps Krivmanis, Kaspars Straume, Emīls Kurzemnieks, Arvis Juzups, Edgars Štelfs, vārtu vīri- Ivars Lācis un Jānis Piņķis.  Komandas treneri: Sandris Veršakovs un Dainis Putra. Komandas ārsts- Andris Ronis. Komandas fiziskais treneris- Jānis Zāgmanis, komandas tehniskais direktors- Eduards Veršakovs. Visa kluba vadība un komanda izsaka ļoti, ļoti lielu pateicību visiem saviem līdzjutējiem un faniem  no Dobeles un Auces, bez kuriem šis čempiona tituls nebūtu nekas.  Arī atsevišķa pateicība kluba un Tenax komandas sponsoriem un atbalstītājiem : SIA TENAX, Dobeles novada domei, SIA GPU NĀKOTNE, Sporta halles kafejnīcai.