11.05.2015 08:44

Dobeles Tenax- 2015. gada Latvijas čepioni

"/>

25. aprīlī, ar spēli Dobelē, sākās Latvijas čempionāta fināls rokasbumbā vīriešiem. Fināls risinājās līdz trīs uzvarām. Tenax (Dobele) pretinieki bija Celtnieks/LSPA (Rīga) komanda. Pirmā spēle notika Dobelē un mājinieki uzvarēja ar 25:21(12:7). Šī spēle izcēlās ar rekordlielu skaitu 2 minūšu sodiem. Dobelniekiem 8 reizes, rīdziniekiem arī 8 reizes. Tomēr visu spēli dobelnieki atradās vadībā, nedodot pretiniekam nekādas cerības uz uzvaru. Šī bija dobelnieku 49. nezaudētā spēle pēc kārtas Latvijas čempionātā. Vārti: Andis Ērmanis- 6, Toms Lielais- 5, Oskars Arājs- 4, Kaspars Straume, Nils Kreicbergs- 3, Ansis Bilkštis- 2.

08. maijā otrā spēle notika Rīgā. Dobeles komandai uz šo spēli bija jau jūtami zaudējumi sastāvā. Traumu dēļ nespēlēja Ansis Bilkštis, Gints Grandbergs, Renārs Kozlovskis un Egils Politers. Spēles sākums bija līdzīgs 3:3. Tad dobelnieki izdarīja izrāvienu- 17. minūtē 10:5, un puslaiku pabeidza ar 14:11. Arī otrais puslaiks noritēja ar dobelnieku minimālu, bet stabilu pārsvaru. Abas komandas pieļāva kļūdas gan uzbrukumā gan aizsardzībā. Gala rezultāts 24:27(11:14), dobelnieku uzvara un 50. nezaudētā spēle. Sērijā 2:0. Vārti: Oskars Arājs- 10, Toms Lielais, Kaspars Straume- 5, Nils Kreicbergs, Kristaps Krivmanis- 3, Arvis Juzups- 1.

10. maijā trešā spēle atkal notika Rīgā. Rīdziniekiem vairs nebija atkāpšanās ceļa un komanda bija gatava atdot visu lai pārtrauktu dobelnieku uzvaras sēriju. Dobelnieku rindās atkal bija kārtējais zaudējums, jo traumu dēļ nevarēja spēlēt viens no ātrākajiem spēlētājiem Kaspars Straume, kurš iepriekšējā spēle guva 5 vārtus. Spēles sākumā vadībā izvirzījās mājinieki un dobelnieki nekādi nespēja sakārtot spēli, zaudējot gan aizsardzībā gan nespējot realizēt vārtu gūšanas momentus. Ļoti labi pretinieka vārtos darbojās Raitis Puriņš. 23. minūtē rīdzinieki jau bija priekšā 13:10. Līdz puslaika beigām dobelnieki divus vārtus atguva un puslaikā devās ar vienu vārtu zaudējumu- 13:12. Otrā puslaika sākums, kad arī vārtos labi nospēlēja Ivars Lācis, piederēja dobelniekiem, kas ar K.Krivmaņa, A.Krastiņa, N.Kreicberga un T.Lielā rezultatīviem uzbrukumiem panāca16:13. Toms Lielais ar soda metienu- 17:13. Likās ka dobelnieki ir sakārtojuši savu spēli lai uzvarētu, bet tā nedomāja mājinieki, kas izmantoja viesu daudzās kļūdas aizsardzībā, un ļoti vājo vārtu gūšanu pat no vislabākajām pozīcijām, ar līdera Lazdiņa vārtiem atkal pārņemot vadību 21:19. Vēl 57. minūtē Leja panāca trīs vārtu pārsvaru mājiniekiem 24:21. Visi jau domāja, ka beidzot tiks pārtraukta dobelnieku uzvaras sērija un fināla spēles tiks pagarinātas. Tomēr tā nedomāja dobelnieki. Pēdējās minūtēs rīdzinieki, lai neļautu gūt vārtus, rupji nospēlēja aizsardzībā un 2 minūšu sodus saņēma Rūtiņš un Eglītis, atstājot mājiniekus mazākumā. Dobelnieki uzreiz pielietoja presingu, un izmantojot pretinieka kļūdas, ar A.Ērmaņa un O.Arāja metieniem, guva 3 vārtus- 24:24. Pēc beigu signāla bija jāizpilda 5 septiņu metru soda metieni katrai komandai, lai noskaidrotu uzvarētāju. Rīdzenieka Lejas metienu atvairīja Ivars Lācis, bet dobelnieki N.Kreicbergs, T.Lielais, A.Ērmanis, O.Arājs, A.Krastiņš bija precīzi. Uzvara 51. spēlē, un Latvijas čempiona tituls trešo reizi, otro gadu pēc kārtas Tenax (Dobele) komandai.

Komandas spēlētāji- Latvijas čempioni:

Vārtsargi: Ivars Lācis , Dainis Putra, Uldis Jansons.

Spēlētāji: Elvijs Lazda, Toms Lielais, Ansis Bilkštis, Andis Ērmanis, Gints Grandbergs, Renārs Kozlovskis, Aleksandrs Krastiņš, Oskars Arājs, Kristaps Krivmanis, Kaspars Straume, Ēriks Blūms, Emīls, Kurzemnieks, Arvis Juzups, Nils Kreicbergs, Egils Politers, Edgars Štelfs, Aigars Bisenieks.

Komandas vadība: Ivars Zariņš (komandas menedžeris) Sandris Veršakovs (vecākais treneris) Jānis Zāgmanis (fiz. treneris) Kristīne Mača (komandas ārsts- fizioterapeits), Eduards Veršakovs (komandas tehniskais direktors).
No kluba vadības un spēlētājiem vislielākais paldies visiem faniem, atbalstītājiem, it īpaši bundziniekiem no Auces un Jelgavas, bez kuru palīdzības nebūtu arī uzvaras, jo pie šāda atbalsta nevar zaudēt.

Vēl šajā sezonā 23. – 24. maijā, Dobeles Sporta hallē notiks LHF kausa izcīņa. Kausa izcīņā piedalās Latvijas četras labākās komandas.