03.12.2013 01:00

Dobeles handbolistiem Rīgas čempionāta sudrabs

"/>

Sestdien, 2. oktobrī, noslēdzās Rīgas atklātais čempionāts – uzvaru ar 33:25 (15:10) guva „LSPA” handbolisti, jau trešo reizi pēc kārtas izcīnot Rīgas čempionu titulu. Līdz ar to Dobeles „TENAX” vienība ieguva otro vietu.

Jau pirmajās mača minūtēs bija manāms, ka tiekas Latvijas handbola divas labākās komandas – spēle ritēja ļoti agresīvi un abu vienību rindās bija manāma spriedze, līdz ar ko tika pieļautas vairākas kļūdas. „LSPA” demonstrēja simtprocentīgu precizitāti un dzelžainu aizsardzību, rezultātu atklājot ar pieciem bezatbildes vārtiem – 0:5.
Turpinājumā neveiksmīgi bija visi „LSPA” uzbrukumi, ko „TENAX” handbolisti izmantoja, lai samazinātu rīdzinieku pārsvaru – 3:5. Lai arī abām komandām veiksmīgi uzbrukumi mijās ar neprecīziem metieniem, „LSPA” izdevās atrauties līdz pat 7 vārtu pārsvaram (7:14) sešas minūtes pirms puslaika beigām. Pirmais puslaiks tika noslēgts ar rezultātu 10:15, studentiem esot vadībā.
Otrajā puslaikā „LSPA” turpināja atrauties, pēc astoņām spēlētām minūtēm sasniedzot pat deviņu vārtu pārsvaru – 12:21. Pie šāda rezultāta „TENAX” treneri nolēma nomainīt vārtsargu – Ivara Lāča vietā dobelnieku vārtus sargāt uzņēmās Artūrs Kuģis.
Dobeles handbolisti likās atguvušies un gatavi pēc iespējas samazināt rezultāta starpību, taču „LSPA” rindās neapturams bija Andis Ērmanis, kurš guva 6 vārtus pēc kārtas (20:29), no tiem divi – veiksmīgi soda metieni.
Pēc veiksmīgiem dobelnieku Sergeja Kalniņa un Aleksandra Krastiņa uzbrukumiem, „TENAX” izdevās rezultāta starpību samazināt līdz -6 (24:30) piecas minūtes pirms mača beigām, taču uzvara nebija aizsniedzama. Dobeles komanda piedzīvoja zaudējumu ar 25:33.
Rezultatīvākais spēlētājs Dobeles „TENAX” rindās bija Sergejs Kalniņš ar 7 vārtu guvumu, savukārt „LSPA” komandā – Andis Ērmanis ar 9 gūtiem vārtiem.
„TENAX”: Kalniņš 7, M. Lībergs 5, Krastiņš 5, Auziņš 2, Grandbergs 2, Pintāns 1, Bisenieks 1, Alps 1, Apals 1.
„LSPA”: Ērmanis 9, Blome 5, Politers 3, Vadzītis 3, Kurmēns 3, Lejnieks 2, Arājs 2, Rūtiņš 2, Lisovskis 2, Dāvidnieks 1, Eglītis 1.