06.12.2013 07:17

BALTIJAS LĪGAS PĒDĒJĀS SPĒLES

/var/www/html/wp-content/themes/zrhk2021/single.php on line 21
"/>

TENAX aizvadīja Baltijas līgas pēdējās spēles izbraukumā. 14.03., Rīgā pretinieks bija LSPA/NB-SAN (Latvija) komanda, kas uz Baltijas līgas spēlēm pastiprina savu komandu ar spēlētājiem no citiem klubiem, Arnoldu Straumi(HK Ogre), Robertu Freibergu(RTU), Māri Grēberi(RTU), Emilu Reniņu(ASK/LU).

Dobelniekiem uz šo spēli gripas un traumu dēļ nebija Madars Rāzma, Ansis Bilkštis, Renārs Kozlovskis, Kaspars Straume, kā arī Latvijas U-18 izlasē spēlējošie Nils Kreicbergs un Renats Hovratovičš. Arī dobelnieku rindas pastiprināja Arvis Laganovskis(HK Ogre) spēlētājs. Spēles sākumā vadībā izvirzījās rīdzenieki, bet jau 20. minūtē vadību pārņēma dobelnieki, kas aizvadot labu uzbrukumu un neļaujot savu spēli veidot pretiniekam, pirmo puslaiku noslēdza pārliecinošā vadībā 17:12. Otrā puslaika sākumā , dobelnieki bija vadībā 23:16, bet tad iniciatīvu pārņēma rīdzenieki, kas desmit minūtēs, kad dobelnieki spēja gūt tikai vienus vārtus, pietuvojās līdz -2. vārti, 25:23. Spēles pēdējās desmit minūtes jau atkal piederēja dobelniekiem, kas ridzenieku aizsardzību apspēlēja ar ātru un rezultatīvu spēli, gūstot vārtus Arājam un Laganovskim, izcīnīja pārliecinošu uzvaru 35:29(17:12). Vārti: A.Laganovskis-11, O.Arājs-9(1), E.Politers-5, K.Krivmanis-4, G.Grandbergs-2, A.Juzups-2(1), A.Krastiņš-1, E.Štelfs-1(1)

17.03. TENAX spēlēja izbraukumā Igaunijā ar POLVA/SERVITTI komandu, kas Baltijas līgā ieņem trešo vietu. Lielu problēmu dobelniekiem radīja sastāva nokomplektēšana, jo gripa savā varā vēl paņēma Aleksandru Krastiņu un Daini Putru. Uz šo spēli netika arī Aigars Bisenieks. Sastāvu papildināja ar Kristapu Ploni. Igaunijā pirms spēles vēl saslima Edgars Štelfs,kas arī nevarēja palīdzēt komandai,radot problēmas ar aizsardzību. Tomēr dobelnieki pierādīja,ka arī spēlējot ar pavājinātu sastāvu pret Igaunijas spēcīgāko komandu, spēj parādīt labu spēli , neļaujot igauņiem būt pārliecinātiem par savu uzvaru.Viss pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā, 23.minūtē 11:11. Igauņi spēlējot ļoti ātru spēli, izdarot biežas maiņas , kas nebija iespējams dobelniekiem, tikai puslaika beigās ieguva 3. vārtu pārsvaru , 14:17. Otrajā puslaikā, dobelnieki turpināja cīnīties, bet 45. minūtē sāka izpausties igauņu pārākums , jo dobelniekiem ,kam nebija iespējams izdarīt maiņas,lai atpūtinātu spēlētājus.sāka pietrūkt spēka un ātruma lai gūtu vārtus, uz ko igauņi atbildēja ar ātrajiem uzbrukumiem. Vēl , cīnoties aizsardzībā, ,,sarkano,, kartiņu saņēma Egils Politers. Savus pirmos vārtus,ar 7.m. soda metienu guva arī Kristaps Plonis. Spēle beidzās 35:27 (17:14) ar POLVA / SERVITTI uzvaru. Vārti: A.Laganovskis-8, O.Arajs-6, T.Ile- 4, E.Politers – 3, G.Grandbergs – 2 ,A.Juzups – 2, K.Krivmanis , K.Plonis – 1 . Šī uzvara igauņiem nodrošināja trešo vietu Baltijas līgā, pirms FINAL 4 spēlēm, kas notiks Somijā. Tajā spēlēs SKA MINSK(BLR), RIIHIMAEN / COCKS (FIN), POLVA / SERVITTI (EST) un HC KEHRA (EST). Aiz četrinieka palika Lietuvas čempioni DRAGUNAS(Klaipeda), GRANITAS / KARYS (Kauņa) TENAX (Dobele ) un LSPA / NB-SAN (Rīga)

Atskatoties uz Baltijas līgas spēlēm, redzam, ka dobelnieki, ja ir savā optimālajā sastāvā, un cīnoties ,var arī spēlēt ar šīm profesionālajām komandām, pat uzvarot kā HC KEHRA komandu. Vairākas spēles arī bija ļoti tuvu uzvarai,kas netika gūtas, jo bieži pievīla gan pieredze,fiziskais vai sportiskais niknums kā arī indviduālā tehnika. Tomēr šīs spēles dod ļoti lielu pieredzi spēlētājiem, jo katrā valstī spēlē savu spēli. Tāpat TENAX(Dobele) , komandu zin un atpazīst arī šajās valstīs, kur notiek Baltijas līga, jo tikai Latvijā centrālie mediji neatspoguļo šīs spēles un komandas. Paldies jāsaka arī faniem un skatītājiem par atbalstu Dobelē. Par materiālo un finansiālo, lai varētu spēlēt Baltijas līgā , Dobeles TENAX SIA, Dobeles Novada Domei, GPU Nākotne, SIA Lūcija, SIA Sigma, Dobeles Sporta halles kafejnīcai.

Tagad, lidz 21.04., TENAX komanda aizvadīs treniņa ciklu, gatavojoties pusfināla un fināla spēlēm Latvijas čempionātā.