08.02.2016 10:29

Baltijas līgas kausa spēlēs veiksmīgāki bija viesi

"/>

Sestdien, 06. februārī, Baltijas līgas kausa spēlē, Tenax Dobele uzņēma Somijas čempionus Riihimaen Cocks komandu, kas ir B grupas līderi. Somijas komanda ir profesionāla komanda, kurā spēlē leģionāri no vairākām valstīm. Dobelniekiem uz šo brīdi ir diezgan lielas problēmas ar komandas sastāvu, jo arī Aleksandrs Krastiņš šajā sezonā vairs nespēlēs un pievienojies jau iepriekš traumas guvušajiem Oskaram Arājam, Emīlam Kurzemniekam, un Gintam Grandbergam. Vīrusa dēļ komandai nevarēja palīdzēt arī Ēriks Blūms. Tā ka dobelnieki varēja izlikt tikai deviņus spēlētājus un divus vārtsargus. Tomēr neskatoties uz problēmām, dobelnieki bija gatavi cīņai un to parādīja arī pati spēle. 13. minūtē mājinieki pie labas spēles aizsardzībā un uzbrukumā, bija divus vārtus vadībā ar 9:7. 20. minūtē jau vadībā bija somi ar 13:11. Puslaika pēdējās minūtēs ritēja sīva cīņa un puslaiks beidzās ar 18:18. Otrā puslaika sākumā spēle bija ļoti sīvā un neviena no komandām nespēja pārņemt vadību. 45. minūtē viesi izmantoja vairākas mājinieku kļūdas aizsardzībā un izvirzījās vadībā ar 27:24. Dobelnieki turpināja cīnīties, bet tuvāk par 2 vārtiem nespēja pietuvoties. Spēles beidzamajās minūtēs mājinieku dažas kļūdas ļāva somiem saglabāt savu pārsvaru un veiksmīgi tikt pie kārtējā panākuma 32:30(18:18). Vārti: Toms Lielais, Nils Kreicbergs- 8, Renāts Hovratovičs, Egils Politers- 5, Andis Ērmanis- 2, Kristaps Krivmanis, Kaspars Straume- 1, Nils Miķelsons, Elvijs Lazda. Vārtos- Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Svētdien dobelnieki uzņēma Igaunijas čempionus Polva/Serviti komandu. Igaunijas komanda ir ļoti ātra un tehniska, kas vienmēr ir radījusi problēmas jebkuram pretiniekam. Spēles sākumā vadībā izvirzījās dobelnieki ar 3:1. Tad mājinieki pie vairākiem uzbrukumiem nespēja gūt vārtus, ko izmantoja viesi, atbildot ar ātriem pretuzbrukumiem, un pārņemot vadību 11:7. Arī puslaiks beidzās viesu labā 17:10. Otrā puslaika 10 minūtes ritēja vienlīdzīga spēle ar 5-6 vārtu pārsvaru viesu labā. Tad sāka izpausties dobelnieku nogurums un nespēja gūt vārtus, kas ļāva viesiem droši turēties  priekšā. Jau 40. minūtē dobelnieku treneris pieņēma lēmumu, ka vadošie spēlētāji jātaupa, un deva iespēju spēlēt jaunajiem spēlētājiem Nilam Miķelsonam, Jānim Zvejniekam, vārtos Uldim Jansonam. Tas deva lielas iespējas viesiem, un kaut gan dobelnieki centās, tomēr tas ļāva igauņiem uzvarēt ļoti pārliecinoši- 36:23(17:10). Vārti: Nils Kreicbergs- 8(1), Andis Ērmanis, Egils Politers- 4, Renāts Hovratovičs- 3, Toms Lielais, Nils Miķelsons, Kristaps Krivmanis, Kaspars Straume- 1. Elvijs Lazda, Jānis Zvejnieks. Vārtos- Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Pēc šīm spēlēm B grupā Baltijas līgā:  Riihimaen Cocks (FIN)- 16 punkti, Polva /Servitti (EST)- 12 punkti, Tenax Dobele (LAT)- 10 punkti, Kaunas Granitas/Karys (LT)- 8 punkti, Meskovo Brest- 2 (BLR)- 2 punkti, Minsk Vityaz (BLR)-2 punkti.

A grupā: SKA Minsk (BLR)- 16 punkti, Klaipeda Dragunas (LT)- 11 punkti, HC Viljandi (EST) -10 punkti, HC Kehra (EST)- 9 punkti, Celtnieks Rīga (LAT)- 4 punkti, HK Ogre/Miandum- 2 punkti. Šajā grupā abām Latvijas komandām ir zudušas iespējas tikt grupas četriniekā.

Tenax Dobele vietu labāko četriniekā zaudēt vairs nevar, bet 27. februārī Dobeles Sporta hallē  viesos būs Granitas Karys (LT) komanda, kur arī izšķirsies, kura komanda būs trešajā vai ceturtajā pozīcijā, jo 4. vietai pretim stāsies SKA Minsk (BLR) komanda, ar kuru tikties negrib neviena no komandām, zinot tās spēku, ja tā spēlēs ar visiem septiņiem Baltkrievijas izlases spēlētājiem, kuri spēlēja Eiropas finālā Polijā. Pirmajā spēlē izbraukumā Kauņā uzvaru izcīnīja dobelnieki 32:30.

Šajā nedēļā komandai jāsadziedē mikro traumas un jācer, ka nevienu vairs neskars slimība un Ēriks Blūms ar Egilu Politeru to šonedēļ pārvarēs.

Šonedēļ komandai atkal jāsakārtojas un jau sestdien Jūrmalā, Spuņciemā plkst. 18:00, spēle ar  Jūrmalas Sports komandu.

Svētdien, 14. februārī, plkst. 17:00, Dobeles Sporta hallē – Tenax Dobele- Celtnieks Rīga.