06.12.2013 06:46

Baltijas līga noslēgta ar zaudējumiem Lietuvā

"/>

Iepriekšējā nedēļas nogalē Dobeles ”Tenax” aizvadīja pēdējās divas spēles Baltijas handbola līgā, tiekoties ar Klaipēdas un Viļņas komandām. Jau iepriekš bija zināms, ka mačiem Lietuvā būs visai simboliska nozīme, jo kvalificēties fināla četriniekam vairs nebija iespējams.

Pirmo spēli dobelnieki aizvadīja Klaipēdā, kad pretiniekos bija vietējie ”Dragunas” handbolisti. Lielā mērā mača iznākums jau bija noteikts spēles pirmajā puslaikā, kurā ”Tenax” prata gūt vien sešus vārtus, kamēr mājinieki mūsu vārtos bumbu raidīja 19 reizes. Mača otrajā nogrieznī nekas kardināli nemainījās, un ”Tenax” piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 21:34.

Pēc sakāves Klaipēdā ”Tenax” devās uz Lietuvas galvaspilsētu Viļņu, kur dobelnieki aizvadīja pēdējo maču Baltijas līgā šosezon, tiekoties ar ”Šviesa” komandu. Arī mačā pret Viļņas vienību ”Tenax” pirmo puslaiku neaizvadīja spīdoši, pretinieki ieguva solīdu pārsvaru, un pēc pirmā puslaika dobelnieki atradās iedzinējos ar -7. Otrajā puslaikā mūsu handbolistiem spēles gaitu lauzt neizdevās, mājinieki rezultāta pārsvaru tikai palielināja, sagādājot Dobeles komandai zaudējumu – 29:39.

Līdz ar šiem zaudējumiem dobelnieki noslēguši dalību Baltijas līgā. ”Tenax” 12 mačos prata izcīnīt vienu uzvaru, kad Rīgā tika uzveikta Latvijas čempionvienība LSPA. Šī uzvara un labāka vārtu attiecība savstarpējās spēlēs Dobeles komandai garantēja sesto vietu, septītajā pozīcijā atstājot rīdziniekus.