05.12.2013 13:45

Baltijas līga Lietuvā

"/>

Svētdien, 29.01. Dobeles “Tenax” bija izbraukuma spēlē Viļņā  (Lietuvā), kur tikās ar Viļņas “Sviesva” komandu, taču piedzīvoja zaudējumu ar 25:26 (13:14).

Šajā spēlē komandai palīdzēt nevarēja Edgars Štelfs, Sergejs Kalniņš, Jānis Lībergs, Gints Apals, Edgars Dāvidsons, Artūrs Kuģis. Tomēr neskatoties uz tālo ceļu, dobelnieki spēlēja ļoti centīgi, neļaujot pretiniekam brīvi uzbrukt, kā arī pašiem labi veidojot uzbrukumus un gūstot vārtus neļāva pretiniekam atrauties vairkā kā par +2, bet puslaika vidū, labi pieplaīdzot vārtu sargam Ivaram Lācim, pārņemt ar 12:10. Tomēr puslaika beigās atkal lietuvieši rezultātu izlīdzināja un puslaiks beidzās ar 13:14.
Arī otrais puslaiks sākās ar dobelnieku labu spēli un tas radīja atrāvienu ar +3. Līdz 45. spēles minūtei dobelnieki bija pāŗāki gan aizsardzībā, gan uzbrukumos, tomēr sāka izpausties tas, ka spēle noteik Lietuvā, jo bieži vien tiesneši laukumā sāka pieņemt savādus lēmumus, protams, par labu lietuviešiem, kas izsita no spēles dobelniekus.Tomēr ar visu to lietuvieši nekādīgi nespēja gūt vārtus pat ātrajos uzbrukumos, abās komandās parādījās nogurums, kas noveda pie daudzām kļūdām.
Tomēr, spēle šajā brīdī bija līdzīga 55.min 24:24. Tad tikai 59. minūtē dobelnieki pēc laba uzbrukuma izvirzījās vadībā ar rezultatīvu Kaspara Bilkšta metienu (25:24). Tulīt pēc tam sekoja nesaprotams 2 minūšu noraidījums Kristapam Pintānam un lietuvieši izmantoja šo noraidījumu un sekmīgi uzbrūkot izlīdzināja rezultātu (25:25).
45. sekundes līdz spēles beigām, Kaspars Bilkštis apspēlējot pretiniekus negūst vārtus trāpot pa stabu. Ātri dobelnieki dodas aizsardzībā, lai lietuvieši nespētu izveidot ātro uzbrukumu, taču 2 minūšu noraidījums tiek arõ Aleksandram Krastiņam, atstājot dobelniekus četratā. Pēdējāš spēles sekundēs, kad lietuvieši visādi cenšas apspēlēt dobelnieku aizsardzību, tiesneši atkal piešķir ļoti apšaubāmu 7m soda metienu, kar ar lielā grūtībām realizē Čuplinskas un tā, ļoti labā spēlē tomēr netiek pie uzvaras Baltijas līgā un beigu rezultāts ir 25:26 (13:14)
Dobeles Tenax: Kaspars Straume 7, Kaspars Bilkštis 5, Mārtiņš Lībergs 5(2), Didzis Cālbergs 3, Aleksandrs Krastiņš 2, Aigars Bisenieks 2, Arturs Meluškāns 1.