fbpx
04.02.2024 14:53

“ASK/LSPA” pretojas, taču nobeigumā “Tenax Dobele” panāk +7

Svētdien Latvijas čempionātā spraigā Betsafe vīriešu virslīgas cīņā trešo panākumu pār tiešo konkurenti “ASK Zemessardze/LSPA” izcīnīja ZRHK “Tenax Dobele”, pārliecinošāko pārsvaru gūstot vien pašā spēles nobeigumā.

“Daudz nerealizēti metieni no sešu metru atzīmes, Puriņa lieliskā darbība vārtos, tomēr ar visu to pamanījāmies iemest 40 vārtus, bet 33 arī ielaidām. Piekliboja aizsardzība, varbūt kļūdījāmies mazāk kā pirmajās divās spēlēs un vajadzīgajā brīdī rezultāts pagriezās par labu mums. Beigu rezultāts noteikti neataino spēles gaitu, jo tā bija daudz saspringtāka,” pēc spēles sacīja Dobeles “Tenax” galvenais treneris Sandris Veršakovs.

Spēles pirmajā minūtē rezultātu ar diviem precīziem metieniem atklāja “ASK Zemessardze/LSPA” komanda (2:0), tādā starpībā noturoties vadībā nākamās sešas minūtes. 9. minūtē rezultātu izlīdzināja Linards Usāns (7:7) un uzreiz pēc tam Oskars Arājs izveda Dobeles “Tenax” vadībā (8:7).

Pēc tam rīdziniekiem atgūt virsroku vairs neizdevās, taču rezultātā attālināties vairāk kā par pieciem vārtiem viņi dobelniekiem neļāva.

Dobeles “Tenax” puslaiku noslēdza četru vārtu pārākumā (21:17), bet otrā puslaika ievadā atguva +5 (25:20). Pēc tam “ASK/LSPA” samazināja iekrāto deficītu līdz -3 (22:25) un to saglabāja līdz 55. minūtei. Pārliecinošāku vārtu pārsvaru Dobeles “Tenax” ieguva spēles pēdējās piecās minūtēs, ar 5:1 izrāvienu panākot 40:33.

Desmit no 16 metieniem realizēja Ņikita Pančenko, bet septiņus no 10 – Ričards Juzups. Visās sešās reizēs pretinieku vārtsargu pārspēja Linards Usāns. Savukārt “ASK/LSPA” komandas labā ar 100% precizitāti septiņas reizes meta Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs.

Par Betsafe vērtīgākajiem šajā spēlē atzīti abu komandu vārtsargi – Dobeles komandā Artūrs Kuģis, Rīgas komandā Raitis Puriņš.

Dobeles “Tenax” šosezon “ASK/LSPA” komandu uzvarējuši vēl divas reizes, ar 39:23 un 38:33, šiem rezultātiem ieksaitoties arī Baltijas līgas kopvērtējumā.

Nākamajā spēlē, Latvijas čempionāta ietvaros, svētdien plkst. 16:00 Saulkrastu sporta centrā dobelnieki centīsies trešo reizi pārspēt Murjāņu sporta ģimnāzijas komandu.

• ASK Zemessardze/LSPA – ZRHK Tenax Dobele 33:40 (17:21)

ASK Zemessardze/LSPA – Stepuļenoks-Stukanovs 7/7, Ozols 6/9, Vidzis 5/8, Grebeņņikovs 5/7, A. B. Butans 4/5, Jonuška 4/9, Liepiņš 1/1, H. G. Butans 1/1

ZRHK Tenax Dobele – Pančenko 10/16, Juzups 7/10, Usāns 6/6, Veršakovs 4/6, Kreicbergs 4/7, Krūmiņš 3/4, Arājs 2/2, Šuleiko 2/2, Plūme 2/3

Latvijas čempionāta 2023/2024 sezonas kopvērtējuma tabula Betsafe vīriešu virslīgā