Arī „VHC Sviesa” neizdodas uzvarēt

/var/www/html/wp-content/themes/zrhk2021/single.php on line 21
"/>

5090850136_1888ce9377_z

Svētdien, 17. oktobrī, Dobeles „TENAX” handbolisti aizvadīja kārtējo spēli BHL regulārā turnīra ietvaros, un ar 28:30 (14:16) atzina Viļņas „VHC Sviesa” komandas pārākumu.

Spēli Dobeles handbolisti iesāka, izvirzoties vadībā ar 2:0 pēc veiksmīgiem Ginta Apala un Kaspara Straumes metieniem. Tam sekoja vairāku neveiksmīgu uzbrukumu sērija abu komandu izpildījumā, taču „VHC Sviesa” izlīdzināja rezultātu – 2:2.
„TENAX” vārtus ļoti labi sargāja Artūrs Kuģis, tomēr kļūdas aizsardzībā ļāva „VHC Sviesa” handbolistiem pārņemt vadības grožus ar divu vārtu pārsvaru – 4:6. Lietuvieši turpināja demonstrēt ātru spēli, kas viņiem nodrošināja uzvaru vakar pret „LSPA”, un puslaika vidū sasniedza +5 – 6:11.
Šāds pretinieku pārsvars mudināja dobelnieku galveno treneri Ivaru Zariņu pieprasīt minūtes pārtraukumu. Atsākot spēli, mājinieki bija pilni apņēmības atgūt vadību. Lieliski „TENAX” vārtus joprojām sargāja Artūrs Kuģis, atvairot vairākus bīstamus metienus. Savukārt veiksmīga spēle aizsardzībā (pārtvertas bumbas, bloķēti metieni) un ātri pretuzbrukumi ļāva spēles 26. minūtē rezultāta starpību samazināt līdz minimumam – 12:13.
Šādi notikumu pavērsieni „VHC Sviesa” komandas rindās radīja manāmu satraukumu, kuru viesi centās mazināt ar minūtes pārtraukumu. Lai arī, spēli atsākot, viņiem izdevās atgūt trīs vārtu pārsvaru (13:16), pēc Mārtiņa Līberga realizēta brīvmetiena puslaiks tika noslēgts ar divu vārtu starpību – 14:16.
Otrā puslaika sākumā abas komandas demonstrēja vienlīdzīgu sniegumu, un viesi joprojām noturēja divu trīs vārtu pārsvaru. Joprojām lieliski spēlēja Kuģis, un pēc diviem Edgara Dāvidsona precīziem metieniem tika panākts neizšķirts – 20:20 – spēles 40. minūtē, savukārt Līberga gūtie vārti mājiniekus atkal izvirzīja vadībā ar 21:20.
Turpinājumā spēle noritēja punkts punktā, vadībā izvirzoties te „VHC Sviesa”, te „TENAX” handbolistiem. Deviņas minūtes pirms spēles beigām viesiem tomēr izdevās sasniegt trīs vārtu pārsvaru – 22:25. Turpmākās minūtes spēle ritēja ļoti saspringtā gaisotnē – abu komandu spēlētāji pieļāva kļūdas gan uzbrukumā, gan aizsardzībā.
Divas minūtes pirms spēles beigām pie rezultāta 26:28 „VHC Sviesa” spēlētājs Edgaras Leišis saņēma noraidījumu. Dobelnieki, izmantojot izdevību, samazināja rezultāta starpību līdz vieniem vārtiem – 28:29. Šajā brīdī minūtes pārtraukumu pieprasīja Lietuvas komandas treneris.
Rezultātam nemainoties, arī Zariņš pieprasīja pārtraukumu. Atsākot spēli, 30 sekundes līdz mača beigām „TENAX” komanda joprojām atradās vairākumā, un nolēma spēlē iesaistīt arī komandas vārtsargu Ivaru Lāci. Dobelnieku uzbrukums nebija veiksmīgs, uz ko „VHC Sviesa” atbildēja ar precīzu raidījumu tukšos vārtos. Spēle noslēdzās ar viesu uzvaru 28:30.
Rezultatīvākais „TENAX” rindās ar astoņu vārtu guvumu bija Mārtiņš Lībergs, savukārt „VHC Sviesa” komandā 8 vārtus guva Vaidas Trainavičius.
Šajā mačā Dobeles komandai palīdzēt nevarēja Sergejs Kalniņš, kurš sestdien spēlē ar Viļņas „Dragunas” guva kājas savainojumu. Pēc ārstu teiktā viņam plīsusi Ahileja cīpsla, un pirmdien paredzēta operācija. Kalniņam priekšā garš atveseļošanās un rehabilitācijas process – viņa iespējamā atgriešanās laukumā tiek prognozēta ne ātrāk kā pēc diviem mēnešiem.