03.10.2015 07:54

Tenax divas uzvaras Baltijas līgas kausā

"/>

26. un 27. septembrī, Dobeles Tenax vīriešu handbola komanda, sāka spēles Baltijas līgas kausā, uzņemot Dobeles sporta hallē Baltkrievijas komandas HC Meshkov Brest 2 un HC Vitjaz Minsk.
Pirms šīm spēlēm, dobelnieki Latvijas čempionāta spēlē, tikās ar Celtnieks Rīga komandu. Šī spēle, kā jau parasti starp šīm komandām, aizritēja bezkompromisa cīņā, ar daudziem pārkāpumiem no abu komandu spēlētāju puses. Spēles saspringtākajos brīžos, nenovaldot emocijas,  tika izteiktas piezīmes spēles tiesnešiem, kas nedara godu ne komandai ne pašiem spēlētājiem. Pirmā puslaika 25. minūtē, par saskari ar pretinieka seju aizsardzībā, tika diskvalificēts Oskars Arājs, kurš ir viens no komandas līderiem. Tomēr tas it kā pat sapurināja pārējos komandas spēlētājus, kuri mazākumā spēlējot guva 4 bezatbildes vārtus, uzvarot puslaiku ar 13:10. Arī otrajā puslaikā rīdzinieki nespēja apdraudēt dobelnieku uzvaru. Un tā tenaksiešiem otais panākums Latvijas čempionātā šajā sezonā 29:21(13:10). Vārti: Krastiņš- 5, Straume, Hovratovičs, Kreicbergs, Arājs- 4, Lielais, Ērmanis,  Zvejnieks- 2, Politers, Kurzemnieks- 1.
Baltijas līgas, pirmājā spēlē cīņa pret Brestas komandu. Brestas komandas pamatsastāvs, kurā spēlē Latvijas garākais spēlētājs Dainis Krištopāns, spēlē Eiropas Čempionu līgā un ir Baltkrievijas čempioni. Šīs komandas spēlētāji ir tuvākā rezerve un arī trenējās kā profesionāla komanda. Spēles sākumā, pateicoties labai aizsardzībai un vārtsarga Ivara Lāča darbībai, vadībā izvirzījās dobelnieki ar 6:2. Tad Brestas komandas līderi Kulaks un Selvjasuks un vārtsargs Patockis, kuri jau ir spēlējuši arī pirmajā komandā, spēja lauzt spēles gaitu. Puslaiku dobelnieki noslēdza jau zaudētājos ar 14:18. Otrajā puslaikā dobelnieki centās lauzt spēli un tas izdevās 50. minūtē, panākot 27:27. Spēles galotne noritēja sīvā cīņā. 57. minūtē dobelniekiem 31:30, 59. minūtē 32:31. Tad baltkrievi panāca rezultātu 32:32. Pēdējās spēles sekundēs, dobelniekiem  uzbrūkot, Toms Lielais ar precīzu un neatvairāmu metienu panāca, dobelnieku uzvaru 33:32. Vārti: Lielais- 7, Arājs, Ērmanis- 6, Straume, Kreicbergs, Politers- 4, Krastiņš- 2. Baltkrievu komandā rezultatīvākie: Kulaks- 12, Selvjasuks -11( 7 vārti ar soda metienu).
Otrā spēle ar HC Vitjaz komandu noritēja ar stabilu dobelnieku pārākumu jau spēles sākumā. Puslaiks 17:11. Otrajā puslaikā baltkrievijas komanda guva tikai 8 vārtus, un dobelnieki svinēja pārliecinošu uzvaru 37:19(17:11). Vārti: Arājs- 7, Ērmanis- 6, Krastiņš, Politers- 4,Lielais, Straume, Blūms, Kreicbergs- 3, Krivmanis- 2,Lazda,  Hovratovičs- 1.
Baltijas līgā, lai cīnītos par augstāku vietu, šīs divas uzvaras bija labs sākums. Nākošās Baltijas līgas spēles dobelnieki aizvadīs 14.- 15. novembrī izbraukumā Igaunijā , kur pretiniekos būs daudz spēcīgākas komandas- Somijas Rihimaen Cocks un Polvas Servitti. Šīs komandas katru gadu Baltijas līgā atrodas starp līderiem un cīnās par līgas čempiona titulu.
03. oktobrī, ar spēli Rīgā pret Celtnieks Rīga- 2 komandu, sāks 1. līgas komanda ZRHK Dobele/Tērvete, kura ir farmklubs tenaksiešiem. Šajā sezonā 1. līgas komanda izveidota zem Zemgales handbola kluba. Komandā spēlēs jaunie spēlētāji no Dobeles, Tērvetes un Auces (treneri Linda Karloviča, Egils Politers un Uldis Arājs). Komandas mērķis piesaistīt jaunos spēlētājus un dot viņiem iespēju pilnveidot savu meistarību. Jaunatnes sacensībās spēlētāji pārstāvēs savas pašvaldības un komandas.
Latvijas čempionāta SynotTIP virslīgā nākošās spēle Dobelē 10.10.2015. plkst. 17:00  TEnax – HK Ogre/Miandum
11.10.2015. plkst. 14:00 Tenax – HK Latgols
Kā vienmēr gaigām savus atbalstītājus, fanus un līdzjutējus!